Dodawanie repozytoriów

Witam !
Próbowałem przed chwilą dodać nowe repo z oficjalnej strony openSuse i miałem taką sytuację.
Opiszę Ci co zrobiłem
Otworzyłem YaST- a kliknąłem Repozytoria oprogramowania , następnie Dodaj zaznaczyłem Określ URL… kliknąłem Dalej wprowadziłem adres
https://download.opensuse.org/repositories/M17N:/fonts/openSUSE_Tumbleweed/
Nadałem nazwę Fonty Kliknąłem Dalej Yast wrócił do okna Repozytoria oprogramowania, tam nie pojawiło się nowe repozytorium Kliknąłem O.K. Zamknołwm YaST-a.
Ponownie uruchomiłem YaST-a >Repozytoria oprogramowania pojawiło się okno
{ Wystąpiły błędy podczas przywracania konfiguracji repozytorium.
Błąd podczas odświeżania usługi service (https://download.opensuse.org/repositories/M17N:/fonts/openSUSE_Tumbleweed/): Pliku ‘./repo/repoindex.xml’ nie znaleziono na nośniku ‘https://download.opensuse.org/repositories/M17N:/fonts/openSUSE_Tumbleweed/?cookies=0’ }
Sprawdziłem w lokalizacji /etc/zypp/services.d/ oczywiście nie było pliku M17N:fonts.repo.
Ściągnołem go z repo, dodałem go ręcznie, ale nic to nie dało.
Wie ktoś dlaczego nie mogę dodać nowego repo?
P.S.
Próbowałem jeszcze z
https://download.videolan.org/pub/vlc/SuSE/Tumbleweed/
ale było tak samo
Pozdrawiam

Wejdź w yast repozytoria dodane przez Ciebie repo znajdziesz rozwijając zakładkę services/usługi musisz popatrzeć napewno gdzieś będzie, usuń je. Ponów zypper refresh, repozytoria dodawaj za pomocą terminala, też miałem podobny problem z dodawaniem ich za pomocą yast.

Nie wiem jak to jest co prawda tym repozytorium z fontami które podałeś. Jednak gdy zaczynałem przed laty moją przygodę z SUSE i zawsze przy próbie dodania repozytorium VideoLAN kończyło się to niepowodzeniem. Mówiąc szczerze jeśli chodzi o multimedia to pozostaje tylko repozytorium Packman. W przypadku Susla duża część repo po prostu potrafi nie działać, należy też uważać na repozytoria które są wyświetlane przez wyszukiwarkę Google, pomimo że w URL występuje nazwa opensuse, to dodanie takiego repo może to prowadzić do problemów. Oraz podobnie jak kolega powyżej bardziej preferuje terminal do zarządzania pakietami, YAST jedynie jak już to do przełączania dostawców przy aktualizacji.
Pozdrawiam

OpenSuse Tumbleweed mam od niedawna (dopiero poznaję jego wady i zalety) Wcześnie miałem Ubuntu i RHEL.
Macie rację, te wadliwe repo usunąłem spod terminala. Dodałem repo Pacmana
Kolejne repo (jeżeli będą potrzebne) będę dodawał w terminalu.
Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem.