snapper rollback w sytuacji niebutującego systemu

Witam
(Ponownie zawracając głowę)

System działa pytam w razie W, lub jak kto woli na wszelaki suczaj.

W suśle mamy snappera pod gui i w cli. Skupie się na tym drugim bo będzie prościej.
W najbardziej podstawowej wersji robimy config snappera dla root /

su -l [pass]
*snapper -c CONFIG create-config /*
snapper create

Yupi mamy pierwszy snapshot z partycji root

możemy sobie sprawdzic via

su -l [pass] 
snapper list

Ok zrobiliśmy upgrade coś nie działa po naszej myśli robimy rollbak do wybranego snashortu w naszym przypadku 1

    snapper rollback [numer]
    snapper rollback 1

Wszystko fajnie jeżeli system po update / upgrade instalcji pakietu xyz.rpm działa ale kuleje.
A co w przypadku gdy system padł po po update / upgrade instalcji pakietu xyz.rpm, zrobiliśmy upgrade i nie wstał.
Robimy to samo co w przypadku timeshifta bootujemy się z płytki, montujemy / do odczytu i zapisu i odpalamy snapper rolback czy coś? (w przypadku timeshifta mątujemy jeszcze jego partycje)
Moje pytanie może i nie jest najwyższych lotów, ale z opisem, jak przywrócić ze snappera gdy system nie wstaje nie spotkałem się nigdzie, albo nie umiem szukać.

Pozdrawiam
Grafi

Prawdę mówiąc wszelkie kopie robione z poziomu systemu, czy to Linux czy Windows są do kitu. No bo jak coś przywrócić gdy system padnie na amen?
Ja robię kopie z zewnętrznie bootowanego programu i nigdy się nie zawiodłem. Można do tego użyć np linuxowego qt-fsarchiver albo Acronis True Image.
Ja je bootyję z pena. Właśnie dzisiaj przywracałem Suska bo trochę namieszałem, a przywracanie trwa krócej niż uzdrawianie.
Oczywiście kopia musi być na oddzielnej partycji, nie tam gdzie system. Polecam Acronisa, jest naprawdę świetny.Przywrócenie kompletnego systemu trwało ok. 5min.

Dzęki @szfagier
Potwierdzasz moje przypuszczenia.
Osobiście używam clonezilli, z resztą,(narzędzie nie ma tu znaczenia)
W skrajnych przypadkach lenistwa miałem pełne zrzuty systemu zrobione timeshiftem na osobny dysk, z tym zastrzeżeniem, że timeshift potrafił zawieść; colonezilla nigdy.
O qt-fsarchiver pierwsze słyszę zaraz zobaczę co to.

Dziękował

Jest w iso Parted Magic, dobrze to mieć. :wink: