Moje przygody z OBS

No tak, zdaje się że namieszałem i mój wątek został zamknięty. A jako że magluję nieco kod, to wiem że nie należy się poddawać. Mam nadzieję że teraz wątek nazwałem odpowiednio.

Pisałem w poprzednim wątku o tym ( a właściwie to skarżyłem się ), że nie mogę utworzyć katalogu w systemie plików, w ten sposób aby OBS nie narzekał, że dane są poza pakietem. Rozwiązanie dość prozaiczne, polega po prostu na dopisaniu linii ze ścieżką, bez danych. Fragment wpisu w pliku SPEC:


%files
%defattr(0755,root,root)
/usr/bin/arkanoid
%{_datadir}/arkanoid/    # ot wszystko
%defattr(0644,root,root)
%{_datadir}/arkanoid/SpicyRice.ttf
...

Oczywiście owy katalog należy wcześniej utworzyć w* %{buildroot}*, oraz zainstalować w nim pożądane dane. Jest to niby oczywiste, jednak szczegół ten uszedł mojej uwadze. Przy budowaniu pakietu lokalnie, nie miało to żadnego znaczenia.

Ogarnąłem temat z tym diff-em, który jest tworzony przez /usr/lib/build/debtransform . Wystarczyło zmienić nazwę pliku na debian.tar.gz i zmienić kolejność w plików w DSC.


            
 DEBTRANSFORM-TAR: debian.tar.gz
 DEBTRANSFORM-TAR: tapetybing-0.10-1.tar.gz
 

Teraz diff zawiera tylko zawartość katalogu debian a nie całe archiwum *.orig.tar.gz.
Jednak pojawił się kolejny problem, mianowicie:

 
 156s] install -m 0755 bing.py /usr/bin
 156s] install: cannot create regular file '/usr/bin/bing.py': Permission denied
 156s] make[1]: *** [makefile:15: install] Error 1

Naprawdę nie wiem, aczkolwiek pakiet RPM w owym OBS budowany jest bez problemu.

No i urodził się kolejny problem, mianowicie nie mogę zbudować - budowa w ogóle nie chce ruszyć - pakietu opartego o Qt5. I to RPMa. OBS domaga się jakiś nieistniejących pakietów zależności. Oczywiście lokalnie wszystko cacy. Nie wiem może to jakiś czasowy błąd w OBS. Mój projekt nie wykorzystuje w ogóle CMAKE, tylko od razu Makefile utworzony przez QMAKE i może tu jest problem.