Instalacja DraftSight na Tumbleweed (KDE)

Cześć

Świeżo przeszedłem na OpenSUSE Tumbleweed KDE (z KDE Neon), bo nie spodobał mi się ten cyrk medialny odstawiony przez Ubuntu w kwestii bibliotek 32bit i mam pytanie odnośnie instalacji programu DraftSight.
Ten soft to własnościowy CAD do pobrania ze strony: https://www.3ds.com/products-services/draftsight-cad-software/download-draftsight/ gdzie znajdują się pliki w formacie deb (Ubuntu) i rpm (Fedora) dla dystrybucji 64bit.
Przy instalacji z konsoli otrzymuję:

Problem: żaden pakiet nie dostarcza libaudio.so.2 wymaganego przez draftsight-2019.1.0.2154-1.x86_64
 Rozwiązanie 1: nie instaluj draftsight-2019.1.0.2154-1.x86_64
 Rozwiązanie 2: zainstaluj draftsight-2019.1.0.2154-1.x86_64, ignorując niektóre z zależności

Program da się zainstalować ignorując tej jeden i jedyny brak pod OpenSUSE Tumbleweed (w trakcie instalacji pobieranych jest trochę 32bitowych bibliotek), a sam soft ogólnie działa podobnie jak np. na Ubuntu, czyli da się pracować.
I tu mam pytanie: czy jest możliwość doinstalowania tej biblioteki (szukałem i nie znalazłem) albo czy np. w OpenSUSE jest ona nazwana inaczej i stąd ten zgrzyt instalacyjny. Sprawa niskiego priorytetu, bardziej z gatunku “poznawczych”.

Cały rpm jest dla Fedory, stąd i nazwy wskazanych bibliotek mogą się różnić.

Wieki temu takie rzeczy rozwiązywało się - CO JEST JEDNOZNACZNIE ZŁĄ PRAKTYKĄ - za pomoca ln -s.

Pomyślałem o tym, ale i tak nie wiem co wskazać. Problemu nie ma, bo przez brak biblioteki audio rysunki się nie sypią.
Pod OpenSuse i Fedorę jest Ares Commander i tu nie ma żadnych problemów instalacyjnych, bo paczka rpm jest przez producenta zrobiona dla tych dwóch dystrybucji. Dwa zgrzyty to cena i gorsza wydajność graficzna niż jakiegoś przyzwoitego i taniego klona IntelliCADa pod Windowsem.