zakłócenia sieci bezprzewodowej

Z moim obecnym dostawcą internetu jestem już 7 lat. Wcześniej zdarzały się przypadki że internet zamulał, ale to co dzieje się od początku tego roku, to przechodzi wszelkie pojęcie. Najpierw spadek prędkości pobierania do rzędu 100-200 Kb/s. A od kilku dni to jest już 20 Kb/s. A czasami prędkość wynosi 0. Pisałem w tej sprawie do operatora - w odpowiedzi dostałem że zmienili mi kanał nadawania sieci. Efekt taki że pomiędzy 17:00 a 23:00 nie mam co siadać do www. Spróbuje jeszcze pozmieniać kanały nadawania a jak nie, to pozostaje mi podpiąć skrętke. Pisze o tym gdyż w postach na forum wyczytałem że jeden z forumowiczów - bodajże Grafi, miał podobny problem. To by było na tyle. Pozdrawiam

Zobacz, czy masz na swoim routerze możliwość logowania zdarzeń i przekierowania ich gdzieś, np. na pendrajwa, jak router ma usb albo np. do jakiegoś nasłuchjącego sysloga. Rozmowa ze wsparciem, jak im podajesz co i kiedy sie wydarzyło może pomóc.

Dziękuję za zainteresowanie. Jednak śmiem wnioskować że skoro dostawca jest w stanie przełączać kanały nadawania, to ma również dostęp do sysloga. Ale szczerze to jestem laikiem jeśli chodzi o routery. Jednakże sprawdzę to przy okazji, jak tylko odblokuje mi się dostęp do sieci.

[size=3]​Ni w trąbę i w oko, bardzo płytka konfiguracja routera. Jest on dzierżawiony od Vectry, konfiguracja możliwa jedynie przez Strefę Klienta. Z rzeczy które by mnie interesowały to jedynie zmiana numeru kanału i nic poza tym. Żadnego debugowania czy sysloga. Mógłbym ustawić kanał na ‘auto’, licząc przy tym na łut szczęścia. Ale nic zainwestuje w 10m skrętkę.[/size]

Prawdę powiedziawszy to nie zdążyłem nic zrobić, gdyż operator zrobił za mnie co trzeba. Można podglądnąć wykorzystywany aktualnie kanał nadawania poleceniem:


nmcli device wifi list

Póki co zakup skrętki odkładam na później…