Własna strona www || Czy dam radę?

Mam szalony pomysł, żeby wykupić domenę, hosting i zrobić własną stronę internetową.
Strona ma być prosta parę zdjęć, opis, kontakt, bez żadnych wodotrysków.
Mam dwie opcje:

  1. Prosta i nudna - skorzystać z gotowego pakietu szablonu + domena + hosting.
  2. Dla mnie trudna i zagadkowa - wykupić domenę i hosting i samemu napisać stronę internetową i wrzucić ją na serwer.

Czy jest szansa, że poradzę sobie z punktem 2 pisząc coś np. w Bluefish? Czy może mnie rozłożyć na łopatki np. dostosowywanie wyglądu strony dla różnych urządzeń? A może punkt 2 ma jeszcze jakieś pułapki, o których istnieniu nie mam zielonego pojęcia?

rilicek, większym problemem nie będzie dobór technologii tylko zawartość, którą będziesz chciał utrzymywać lub aktualizowaćna takiej stronie.

Jeżeli chciałbym czegoś sie nauczyć i jeszcze miałby to mieć wartość na rynku, to prawdopodobnie poszedłbym w ogarnięcie motywów/styli do Wordpressa albo poszukał jakiejś fajnej technologii webowej zbudowanej wokół Pythona. A zostawiając swój koniec nosa, to w internetach widziałem, że ostatnio modne wyrażenie to “mean developer”.

Ja się uczę tylko dla siebie. Taka fanaberia. Chęć posiadania strony to kolejna fanaberia.
Trochę poszukałem i znalazłem hosting na linux.pl. W cenie mają SitePad Premium i Softaculous z Wordpresem.
Pewnie to z nauką będzie miało mało wspólnego, ale może wygeneruję problemy, którymi się z Wami podzielę :slight_smile:
A może gdzieś jest lepszy/tańszy hostnig?

125mb.com

Mają całkiem fajną opcję free, na której wygodnie się testuje.

Będę testował :slight_smile:

Na początku zawsze robi się coś dla siebie, a kończy się różnie… Szefuniu dobrze radzi, podpowiadając o darmowym hostingu na początek. Póki co żaden płatny nie jest Tobie potrzebny. Jeśli zdecydujesz się pisać stronę własnymi siłami to zdecydowanie zacznij od samego HTML. Na PHP czy ewentualnie Pythona przyjdzie czas później. Życzę powodzenia !