Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 71 to 78 of 78

Thread: Testowanie

Default Odp: Testowanie

Największym błędem Fedory jest to że nie mogę uruchomić żadnego Live z KDE - ani 35 ani 36. Inne obrazy startują, ale KDE zamraża się w czasie uruchomienia pulpitu.
    Jak na Fedorę to falstart.

Default Re: Testowanie

Gold Master zainstalowany, wszystko działa za wyjątkiem pobierania wyglądu plasmy. Ciekawe że na LiveCD ta opcja działa a po zainstalowaniu już nie. QMMP od packmana nie działa, pewnie brak bibliotek dla Qt6.

Blog Entries
    11

Na jednej z maszyn z 15.4 próbwałem zrobić i fwupdmgr update, zebrać kilka zrzutek i wrzucić tutaj na bloga, bo w sumie to nie jest popularna wiedza, że można flaszować sprzęt na Linuksie. Mało tego! Nawet jak ludzie wiedzą, to i tak się boją. No i... tak jak na Debianie testing na jednej maszynie mi zadzialało kliknięciem, to na drugiej z openSUSE 15.4 coś nie zaskakuje przy rebucie i ostatecznie firmware mi się nie aktualizuje.

@pbojczuk
    ...bo w sumie to nie jest popularna wiedza, że można flaszować sprzęt na Linuksie.
    Prawdę mówiąc nie wiedziałem, jednak widzę to tak że aktualizuje się UEFI nowej płyty.Tylko co z tego, skoro i tak może zamrozić!
    Ale może o czymś nie wiem.
    Moja strona domowa: https://pietraszczyk.vxm.pl

Blog Entries
    11

@przem,

corpus delicti:
    https://forums.opensuse.org/entry.ph...Linuksem-fwupd

I to na testowej wersji systemu.

Naprawione pobieranie wyglądu plasmy - czyli wszystko działa.

@pbojczuk

Co niektóre nowe płyty, aby używać Linuksa wymagają aktualizacji UEFI. Pytanie brzmi jak zaktualizować, nie mając pod ręką żadnej maszyny z Oknami. Gdyż instalacja systemu na takiej płycie może i zakończy się powodzeniem, jednak użytkowanie nie będzie w jakikolwiek sposób możliwe.

Gratuluję że Tobie się udało, tylko gdzie jest SUSE ? Chyba w lesie z tym tematem.
    Moja strona domowa: https://pietraszczyk.vxm.pl

Blog Entries
    11

Default Re: Odp: Testowanie

Quote Originally Posted by przem View Post
    @pbojczuk
    Co niektóre nowe płyty, aby używać Linuksa wymagają aktualizacji UEFI. Pytanie brzmi jak zaktualizować, nie mając pod ręką żadnej maszyny z Oknami. Gdyż instalacja systemu na takiej płycie może i zakończy się powodzeniem, jednak użytkowanie nie będzie w jakikolwiek sposób możliwe.
    Ja miałem do pobrania małe iso z firmware i obrazem img do wrzucenia na pendrajwa. Po uruchomieniu z przygotowanego pendrajwa, automatycznie wchodziło w powłokę uefi i odpalało skrypt do aktualizacji. IMO nie potrzeba Okienek i myślę, że każdy vendor zapewnia możliwość aktualizacji firmware bez systemu (dowolnego).

Gratuluję że Tobie się udało, tylko gdzie jest SUSE ? Chyba w lesie z tym tematem.
    Niekoniecznie to była wina openSUSE, bo jak już przygotowałem pendrajwa, podejrzałem dołączony plik README z taką zawartością:
    Code:
    *     2.  Please disable Secure Boot options in Security menu and check     *
    *         CSM options is disabled in Startup menu before flash BIOS.
    I rzeczywiście miałem włączone i secure boot, i CSM. Tyle że zamiast sprawdzić jeszcze raz spod systemu na dysku, stwierdziłem, że zobaczę, jak ten instalator od vendora (na pendrajwie) działa. Może przy następnej aktualizacji spróbuję fwupd pod openSUSE.
    Last edited by pbojczuk; 12-Jun-2022 at 12:58.

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678