View RSS Feed

Recent Blogs Posts

1. curl zamiast wget

Tym razem nieco bardziej pokręcony przykład pobierania pliku. W powstałym skrypcie są wady, dlatego jest to dobry materiał do krytyki. Zapraszam!

W wypadku kolejnych wydań dystrybucji SystemRescue nie ma analogicznych aliasów, by wskazywać na plik z ostatnim wydaniem tak, jak ma to miejsce w przypadku tumbleweed. Jednak SourceForge, na którym projekt SystemRescue jest utrzymywany, udostępnia łącze przekierowujące do najnowszego wydania (pliku iso), a link do docelowego serwera lustrzanego ...

Updated Today at 07:44 by pbojczuk

Categories
    Uncategorized
  2. Bez tablic || tablice część trzecia

A co powiecie na to?
    Code:
    # array=( a b c )
    -sh: syntax error: unexpected "("

Na routerze, na który pisałem poprzedni skrypt (Sumy kontrolne sum kontrolnych), mam taką sytuację:
    Code:
    # /bin/sh --version
    /bin/sh --version
    BusyBox v1.35.0 (2022-01-07 12:12:12 +04) built-in shell (ash)
    więc nie mogę się na nim posłużyć tablicami w takiej postaci, jak je można wyrazić w Bashu (bo go tam nie ma!), tak jak np. tu: Iterowanie po tablicach w Bashu. ...
  3. Sumy kontrolne sum kontrolnych i scenariusz z ograniczeniami

Najczęstszy scenariusz wykorzystania sum kontrolnych plików to:

• pobrać plik właściwy,
    • wyliczyć sumę kontrolną,
    • pobrać plik z sumą kontrolną,
    • porównać sumy,
    • jak sumy nie są zgodne, to pobrać plik właściwy ponownie.

Owszem, mamy XXI wiek na przykład dla obrazów iso:
    Code:
    http://download.opensuse.org/tumbleweed/iso/openSUSE-Tumbleweed-DVD-x86_64-Current.iso.magnet
    http://download.opensuse.org/tumbleweed/iso/openSUSE-Tumbleweed-DVD-x86_64-Current.iso.torrent
    ...

Updated 07-Jan-2022 at 14:21 by pbojczuk

Categories
    Uncategorized
  4. Drukarka sieciowa w sieci bez dostępu do routera (zmienne IP)

Przypadek zwykłego użytkownika

Dostawca internetu znajomych owszem zapewnia prekonfigurowany router. Jednak bez możliwości zarządzania nim. Oznacza to, że w sieci domowej danego użytkownika, czyli po stronie klienta, nie ma możliwości samodzielnego zarezerwowania adresu IP dla drukarki sieciowej.

Zapytawszy wsparcie, czy jest możliwość rezerwacji adresu IP otrzymałem odpowiedź, że jest. Koszt to 10 PLN.
    Co miesiąc.

Dokąd mnie to wszystko ...

Updated 27-Dec-2021 at 13:51 by pbojczuk

Categories
    Uncategorized
  5. Wykonanie zrzutu ekranu za pomocą Flameshot (pod Gnome)

Chciałbyś wrzucić zrzut ekranu z twoim problemem na Forum, ale nie wiesz, jak wygodnie zamazać prywatne dane?

Umieściłem w serwisie Odysee krótkie nagranie ekranu, w którym widać, jak we Flameshot:
    - coś wskazać,
    - coś opisać,
    - coś zamazać.

Kliknięcie w poniższy link przekieruje na platformę Odysee do nagrania:
    odysee.com/@randomActivity:b/sampleFlameshotSession:0
    ...

Updated 20-Dec-2021 at 12:34 by pbojczuk

Categories
    Uncategorized
Page 1 of 17 12311 ... LastLast