View RSS Feed

pbojczuk

1. [Xen] Przekazywanie urządzeń PCI z hosta do guesta

Bardzo pożyteczny i szczegółowy opis:

- wiki.xenproject.org/wiki/Xen_PCI_Passthrough

Poniżej nie ma więcej niż jest pod tym linkiem. Mi niniejszy wpis się przyda, by mieć pod ręką minimalną listę niezbędnych kroków.

W obecnej chwili nie wiem jeszcze, jakie urządzenia PCI będę chciał przekazywać do docelowych wiemek na Xen. Jednak chciałbym wytestować, jakie konfiguracje będą mi odpowiadać, a jakie nie.

Do testowania póki ...

Updated 04-Nov-2022 at 12:23 by pbojczuk

Categories
    Uncategorized
  2. Śledź i trytytka

Ja wiem, że nie ja pierwszy i nie od dzisiaj - ot na przykład flavioleitner.blogspot.com/2014/09/homemade-low-profile-bracket.html

Ale nie mogłem się powstrzymać i:
    - nie nauczyć się dwóch nowych wyrażeń (a bracket oraz a cable tie),
    - nie wrzucić zdjęcia, że u mnie też fajnie wygląda, działa i oszczędza pieniądze,

- nie dać tak fantastycznego tytułu randomowego wpisu.

Tała:

...
    Categories
    Uncategorized
  3. [Jinja2] Modyfikacja zmiennych wewnątrz pętli i poza nią

Z identycznym problemem zderzył się autor poniższego wpisu:
    - fabianlee.org/2016/10/18/saltstack-setting-a-jinja2-variable-from-an-inner-block-scope

Od niego uprzejmie zapożyczyłem rozwiązanie.

W moim przypadku był potrzebny licznik w Jinja2, W krótkich żołnierskich słowach:

to nie działa:
    Code:
    {% set myCounter = 0 %}

Before loop:
    myCounter: {{ myCounter }}

{% set myCounter = 0 %}
    {% for i in range(3) %}
    {%
    ...

Updated 22-Oct-2022 at 12:22 by pbojczuk

Tags: jinja2
    Categories
    Uncategorized
  4. xfce via xrdp na Leap 15

Instalacja xrdp i udostępnianie sesji graficznej to nic szczególnie wielkiego. Ponieważ sam czasem korzystam z tego rozwiązania w połączeniu z xfce, to listuję kroki, żeby mieć je pod ręką.

Przy okazji bardzo chwalę sobie posługiwanie się wzorcami (tzw. patterns) w zypperze.

Po kolei.

Installacja wzorca xfce - sprawdzi się również przy JeOSie:
    Code:
    zypper in -t pattern xfce
    Dodanie portu rdp do zapory:
    Code:
    firewall-cmd --add-port=3389/tcp --permanent
    ...

Updated 17-Sep-2022 at 14:44 by pbojczuk

Tags: xfce, xrdp, zypper
    Categories
    Uncategorized
  5. curl zamiast wget

Tym razem nieco bardziej pokręcony przykład pobierania pliku. W powstałym skrypcie są wady, dlatego jest to dobry materiał do krytyki. Zapraszam!

W wypadku kolejnych wydań dystrybucji SystemRescue nie ma analogicznych aliasów, by wskazywać na plik z ostatnim wydaniem tak, jak ma to miejsce w przypadku tumbleweed. Jednak SourceForge, na którym projekt SystemRescue jest utrzymywany, udostępnia łącze przekierowujące do najnowszego wydania (pliku iso), a link do docelowego serwera lustrzanego ...

Updated 19-Jan-2022 at 07:44 by pbojczuk

Categories
    Uncategorized
Page 1 of 3 123 LastLast